Skip to main content

Barış STÖ'LERİ

Başlangıç tarihi: 1 Temmuz 2020 | Bitiş tarihi: 30 Haziran 2021

Mart 2020’de başlayan pandemi sebebiyle alınan tedbirler pek çok çalışma alanını etkilediği gibi sivil toplum örgütlerinin (STÖ) de çalışmalarını etkiledi. Barış alanında faaliyet yürüten STÖ’lerin pandemi sürecinden nasıl etkilendiklerini, bu süreçte çalışmalarını nasıl yürüttüklerini anlamak ve buna dair bir deneyim paylaşımı sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz “Karantinada Barış” söyleşilerinde, STÖ’lerin hem kendi içlerindeki iletişimi hem de hedef kitleleriyle iletişimlerini pandemi süreci boyunca sürdürmekte zorlandıklarını fark ettik. 

Bu araştırma projesinde pandemi sürecinde alınan tedbirlerden yola çıkarak, ancak bununla sınırlandırmayarak, barış alanında çalışıp olağandışı koşullarda faaliyetlerini sürdüren STÖ’lerin mevcut iletişim stratejilerini ve strateji geliştirmeye dair ihtiyaçlarını belgeliyoruz. Bu çalışmamız ile gelecek dönemde barış aktivizminin ve çalışmalarının görünürlüğüne katkı sağlayarak bu alanda faaliyetlerini sürdüren sivil toplumun çeşitli öznelerinin güçlenmesine katkı sunmayı hedefliyoruz.

Bu proje Haklara Destek Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile yürütülmektedir. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Demokrasi, Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği’ne aittir ve Avrupa Birliği’nin ve/veya Haklara Destek Programı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.

Alıcı adı: Demokrasi Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği
(İsmin tamamı sığmayabiliyor, sığdığı kadarını yazabilirsin. DEMOS kısaltmasıyla gönderilen tutarlar iade oluyor.)

Banka: İş Bankası 

Şube: Akay/Ankara (4201)

IBAN: TR23 0006 4000 0014 2011 3048 27