Skip to main content
Category

Barış STÖ’leri

Pandemi sebebiyle alınan tedbirler pek çok çalışma alanı gibi sivil toplum örgütlerinin (STÖ) de çalışmalarını etkiledi. Barış alanında faaliyet yürüten STÖ’lerin pandemi sürecinden nasıl etkilendiklerini, bu süreçte çalışmalarını nasıl yürüttüklerini anlamak ve buna dair bir deneyim paylaşımı sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz “Karantinada Barış” söyleşilerinde, STÖ’lerin hem kendi içlerinde hem de hedef kitleleriyle iletişimlerini pandemi süreci boyunca sürdürmekte zorlandıklarını fark ettik. 

Bu araştırma projesinde pandemi sürecinde alınan tedbirlerden yola çıkarak, ancak bununla sınırlandırmayarak, barış alanında çalışıp olağandışı koşullarda faaliyetlerini sürdüren STÖ’lerin mevcut iletişim stratejilerini ve bir strateji geliştirme noktasındaki ihtiyaçlarını belgeleyeceğiz. Bu çalışmamız ile önümüzdeki dönemde barış aktivizminin ve çalışmalarının görünürlüğüne katkı sağlayarak bu alanda faaliyetlerini sürdüren sivil toplumun farklı öznelerinin güçlendirilmesine katkı sunmayı hedefliyoruz.


Bu proje Haklara Destek Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile yürütülmektedir. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Demokrasi, Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği’ne aittir ve Avrupa Birliği’nin ve/veya Haklara Destek Programı’nın görüşlerini yansıtmamaktadır.