Skip to main content
Haberler

Bizim İçin Barış

Yazar: 13 Ekim 2020Mart 25th, 2022No Comments2 ' okuma süresi

DEMOS olarak barışı herkes için bir hak olarak görüyor; herkes için özgürlük, adalet ve eşitliğin sağlandığı, bütüncül bir çerçeve olarak ele alıyoruz. Aynı zamanda barış talebinin meşruluğuna sahip çıkıyor, faaliyetlerimizde barış talebimizi vurguluyor ve yineliyoruz. Bu nedenle, bu yıl 1 Eylül Dünya Barış Günü gibi sembolik bir tarihi anmakla yetinmeyip barışı hep beraber tartışmak için bir fırsata çevirmeye karar verdik.

DEMOS için barışın ne anlama geldiğini dile getirerek başlattığımız Twitter kampanyasında, barışa sahip çıkmak isteyen herkesi bizlerle kendi barış tahayyüllerini paylaşmaya, barışı konuşmaya ve barış talebini hep beraber yüksek sesle dile getirmeye çağırdık. 1-7 Eylül arasını Dünya Barış Günü Haftası olarak ayırıp hafta boyunca Twitter üzerinden herkesi #BenimİçinBarış etiketi ile yaptığımız paylaşımlara eşlik etmeye, tüm haftayı barış talebi ve coşkusuyla geçirmeye davet ettik. Aynı zamanda, hem bizlerin hem de paydaşlarımızın barış alanında yaptıkları çalışmaları, ürettikleri kaynakları görünür kılmaya çalıştık.

Kampanyanın sonunda, #BenimİçinBarış etiketiyle yapılan 108 özgün paylaşımda en sık kullanılan kelimeleri ve dikkatimizi çeken ifadeleri içeren bir kavram bulutu oluşturduk. İşte bizim için barış!

Sayfayı PDF olarak görüntüleyin