Mart 2020’de, pandemi hayatımıza girmeden kısa süre önce başladığımız DEMOS’tan Sesler ile çalışma alanlarımıza dair araştırmalarımızı ve analizlerimizi podcast aracılığıyla yayımlıyoruz. Amacımız, özne odaklılık, tabandan barış ve toplumsal cinsiyet perspektifi gibi çalışmalarımızda sıklıkla kullandığımız yaklaşımları dinleyicilerimizle paylaşarak ana akım anlatılara bir alternatif sunmak ve Türkiye’deki barış çalışmalarına katkı sağlamak. Bunu gerçekleştirebilmek içinse çalışma konularımızda yer alan disiplinlere dair teori ve pratikteki gelişmeleri erişilebilir bir dil ile aktarmaya çalışıyoruz. 

DEMOS’tan Sesler’de üç farklı formatta içerik üretiyoruz. Odağımızdakiler ile DEMOS araştırmacılarının çalıştıkları disiplinler ve konularda güncel çalışmaları, tartışmaları ve analizleri aktarıyor, ilgili alanlardan konuklar ağırlıyoruz. Seriler aracılığıyla konuları derinlemesine tartışmaya fırsat buluyoruz. Alandan Seçmeler ile uluslararası örgütler, uluslararası/yerel sivil toplum kuruluşları ve araştırma merkezleri tarafından yayımlanan barış, demokrasi ve insan hakları konulu raporları, mümkün olduğunca rapora emek verenleri de konuk olarak ağırlayarak konuşuyoruz. Son olarak Güncel Barış’ta ise dünyada geçmişle yüzleşme, barış, adalet gibi konulardaki güncel gelişmeleri ve bu gelişmelerin tarihi ve politik arka planlarını microcast formatında aktarıyoruz. 

DEMOS’tan Sesleri’i Spotify, Apple Podcasts ve Google Podcasts dahil olmak üzere tüm podcast platformlarından dinleyebilir, görüş ve önerilerinizi bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletebilirsiniz.