Skip to main content
Haberler

DEMOS Kaynak Geliştirme Uzmanı çalışma arkadaşı arıyor!

Yazar: 23 Haziran 2022Eylül 15th, 2022No Comments4 ' okuma süresi

 

Sözleşme Türü: Yarı zamanlı (%50), 9 ay

Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 01 Ağustos 2022-30 Nisan 2023

Çalışma Yeri: Ankara

Çalışma Saatleri: 10:00 – 18:00 (Haftada 2.5 gün)

 

Görev ve Sorumluluklar:

 • Yürütme Kurulu ve ofis ekibi ile birlikte DEMOS stratejik planı, ilke ve hedeflerine uygun hibeleri araştırmak, bu hibelere uygun proje geliştirmek, proje teklifi yazmak ve proje başvuru süreçlerini tamamlamak.
 • Onaylanan çalışma planlarına göre proje(ler)in başlangıcında proje koordinatörü ile birlikte iş planını yapmak, raporlamalar sırasında proje ekibine destek olmak.
 • DEMOS için yeni kaynak yaratma yöntemleri araştırmak.
 • İşbirliği yapılan ya da iletişimdeki uluslararası STÖ ve kurumlar ile iletişimi sürdürmek ve geliştirmek; bu kurumlar için bilgi notu ve rapor hazırlamak.
 • Donör kuruluşlar, elçilik ve konsolosluklarla yazışmaları yapmak; iletişimi sürdürmek ve geliştirmek.
 • Kurumun faaliyet alanı ve kurumsal kapasitesini güçlendirmeye yönelik yerel ve uluslararası işbirlikleri geliştirmek, iletişimde olunan kurumlarla bu iletişimi devam ettirmek, kurumları DEMOS’un faaliyetleri konusunda bilgilendirmek.
 • Kurumsal kaynak geliştirme stratejisinin oluşturulması ve yönetilmesine destek vermek.
 • Yurtiçi ve yurtdışında, kurum için kaynak geliştirme fırsatı doğurabilecek toplantıları takip etmek ve kurumun diğer çalışanlarını bilgilendirmek.
 • Yürütme Kurulu ve ofis ekibi ile düzenli toplantılara katılmak.

 

Aranan Nitelikler:

 • Türkiye’de insan hakları, toplumsal cinsiyet, barış alanında çalışan sivil toplum örgütlerinin içerisinde bulunduğu durum ve karşılaştığı güçlüklere dair bilgi ve deneyim sahibi olmak. 
 • Bütçe dahil olmak üzere proje yazımı, yönetimi ve anlatı ve finansal raporlaması alanında (tercihen AB projeleri) en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.
 • Türkiye’de Yardım Toplama Kanunu ve muhasebe sistemi dahil olmak üzere kaynak geliştirmeye ilişkin idari, mali ve yasal çerçeveye hakim olmak.
 • Yazılı ve sözlü olarak çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek. 
 • MS Office Programlarına ileri derecede hakim olmak.
 • Takım çalışmasına yatkınlık ve dernek içindeki kolektif işleyişe hızlı adapte olmak.
 • İletişim ve organizasyon becerisi kuvvetli olmak.
 • Sonuç odaklı, problem çözme yaklaşımıyla hareket etmek.
 • İnsan hakları ve dernek ilke, hedefleri ve politika belgeleriyle uyumlu çalışmak.

Adaylar, tercihen İngilizce özgeçmiş ve bir sayfayı geçmeyecek İngilizce niyet mektuplarını, önceki iş deneyimlerinde birlikte çalışmış oldukları iki koordinatörün/süpervizörün/yöneticinin referans bilgileri ve önceki çalışmaları sırasında kaleme aldıkları, tercihen düzeltilmemiş bir İngilizce yazı örneği (makale, proje başvurusu vb) ile birlikte 7 Temmuz 2022 saat 17.00’ye kadar kadar [email protected] adresine gönderebilirler. Konu kısmına “Kaynak Geliştirme Uzmanı” yazılması rica olunur. 

 

DEMOS hakkında

Demokrasi, Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği (DEMOS), 2015 yılında, sosyal bilimler alanında çalışan ve bilgi üretimini ortaklaştırmayı amaçlayan kişiler tarafından Ankara merkezli olarak kuruldu. Kurulduğu günden bu yana geniş anlamıyla barış çalışmaları etrafında araştırmalar yaptı, Türkiye ve dünyadan örnekleri inceledi. Bunları yaparken toplumsal cinsiyet bakış açısını merkeze aldı.

DEMOS, toplumsal barışın tesis edildiği, bütün kimliklerin eşitlik içinde yaşadığı bir toplum hayal eder. Bu doğrultuda araştırmalar, analizler ve çeviriler yapar ve bunları paylaşır.  DEMOS  hak özneleri, toplumsal barış mücadelesi veren örgütler, aktivistler ve araştırmacılar için ve onlarla birlikte eleştirel ve erişilebilir bilgi üretir. Bu bilgiyi basılı ve dijital yayınlar, podcast’ler, konferanslar, atölyeler, seminerler vb. aracılığıyla paylaşır. DEMOS böylece hak öznelerini ve tabanda toplumsal barış mücadelesi veren örgütleri güncel tartışmalardan, eleştirel yaklaşımlardan ve alandaki uluslararası gelişmelerden haberdar eder, destekler ve öznelerle birlikte güçlenme için çalışır.

DEMOS işe alım süreçlerinde yaş, din, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, etnik köken, engellilik ve benzeri sebeplere dayalı ayrımcılık yoktur.

Sayfayı PDF olarak görüntüleyin

Alıcı adı: Demokrasi Barış ve Alternatif Politikalar Araştırma Derneği
(İsmin tamamı sığmayabiliyor, sığdığı kadarını yazabilirsin. DEMOS kısaltmasıyla gönderilen tutarlar iade oluyor.)

Banka: İş Bankası 

Şube: Akay/Ankara (4201)

IBAN: TR23 0006 4000 0014 2011 3048 27